14 Mart 2012 Çarşamba

Ahşap Ürünlerde Ofis Mobilyası

Ahşap ofis Mobilyaları


 Koskoca bir pazara hükmeden ve hemen hemen herkesin evinde kullandığı. Yaratıcının bir lütfu olan ahşap nedir? Gelin her yönüyle bu ahşap kavramını ele alalım. Özellikle sektörümüzün olmazsa olmazı Ahşap Ofis Mobilyaları hakkında bir şeyler paylaşalım.

Ahşap nedir ?Ahşap çok kullanışlı ve doğal bir yapı malzemesidir. Üstünlükleri diğer yapı malzemelerine göre sayılamaz niteliktedir.

 Şimdi ahşabı günümüz teknolojileri ile karşılaştıralım:

 Ahşap güçlü taşıma gücüne sahiptir. 1 kg. ahşap, 1 kg. beton veya çelikten daha fazla yük taşır.Ahşap sayesinde 250 m.lik açıklar kolonsuz geçilebilir. Çünkü konstrüksiyonlarda, çeliğin ağır olması nedeni ile ahşap tercih ediliyor.

 Peki sektörümüze Ahşap Ofis Mobilyaları cümlesi nereden geldi? Ofis mobilyaları değişen dünya ile birlikte kendini yenilediğini diğer makalelerimizde söylemiştik. Bu yenilenme, demir,alüminyum hatta çelik ve camın sektöre girmesiyle hızla büyüdü.

Çelik ofis mobilyaları,cam ofis mobilyaları, alüminyum ofis mobilyaları hızla rekabetçi bir yapıda yerini aldı. Ama ahşabın o güzelliği ve nostaljisinin yerini bu yeni ürünler tutamadı.İşte bu kavram çıkmazları içinde sektörümüzde ahşap ofis mobilyaları kategorisi açmak ve bunu yaşatmak bizim olmazsa olmaz bir düşüncemizdir.

 Tasarımcı ve üretici olarak tamamen ahşaptan yapılmış bir ofis mobilya ürününü karma hammaddelerle yapılmış ürünlere tercih ediyoruz. Çünkü tamamen ahşap bir üründe sanatın her noktasını görmek aşikardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder