14 Mart 2012 Çarşamba

Sinemada Ofis Mobilyaları

Sinemada Ofis Mobilyaları


 Türkiye'de bir dizi furyasıdır devam ediyor. Bu furyada ofiste çekilen sahnelerin bolluğuda hepimizin gözleri önünde. Ofis mobilyacıları olarak hemen her dizide ister istemez ofis mobilyalarına gözümüz çarpıyor. Ofis mobilyası olarak dizilere sponsor olan firmaların dizilere gönderdiği ofis mobilyalarıda güncel müşterilerimize sunulan tasarımlarla hemen hemen aynı paralellikte peki hangi dizideki tasarımı çok beğeniyoruz.

 Bu soruyu bir tasarımcı olarak kenid izlediğim bir diziyle cevapmaka isterim. Yayına başladığı andan itibaren soluksuz izlediğimiz "Kurtlar Vadisi pusu " dizisindeki ofis mobilyalarını incelediğimizde, makam masasından tutunda çalışma masalarına, yönetici masalarına, ofis panel bölmelerine, otel okul mobilyalarına varana kadar herşeyin ince ince düşünüldüğünü görüyorum. Bu da bir tasarımcı olarak bana gurur veriyor.

 İşte yeni ofisin son hali:
Son derece güzel bir aydınlatma ve muhteşem bir makam masası. Aynı masaya uygun oda boyası. Yine masa önü misafir koltukları ve masa rengine uygun küçük sehpa. Muhteşem bir tasarım ve uygulama.

 Bu makam takımında özgün bir tasarımın kullanıldığı aşikar. Polat Alemdar'ın kartakter ve konumuna uygun bir tasarım yapıldığıda çok belli.

Anka ofis makalalerinde daha önce değindiğimiz, "Ofis Mobilyaları karakterinizi ele veriyor" tezi bu dizide bizi yanıltmadı. Kim bu makam takımını ve odasını görse üst düzey bir odaya girdiğini hemen anlar.

 Türk dizilerinde kullanılan ofis mobilyaları, yabancı dizilerde kullanılan büro mobilyalarına nazaran daha kaliteli geldi bize. Bu durum Türk üreticisinin başarısıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder