2 Kasım 2012 Cuma

İ.K. Başvularıların Toplanması


İnsan kaynakları hakkında işletmeleri bilgilendirmek amacıyla paylaştığımız blok yazılarımız devam ediyor. BU yazımızda işletmeye alınacak olan personel hakkında başvuru toplama aşamasıyla ilgili önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ayrıca bu konuya Anka büro mobilyaları olarak ne acıdan dahil olduğumuz hussunda da konuya değineceğiz.

  • İnsan kaynakları yönetim sürecinin en önemli aşamalarından birisi de ''Başvuruların Toplama''dır. İşletmenin ihtiyaç duyduğu, gerekli nitelik, bilgi, yetenek ve beceriye sahip personel adaylarının seçimi, bu aşamada gösterilecek başarıya bağlıdır.Bu işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;
  • İnsan kaynağını bulma faaliyetine, adayların aranan özellikleri hakkında toplantı yapmak ve ne özelliklerde personel arandığı bu toplantılarla belirlenir.
  • İnsan kaynağı bulma faaliyetine adayları aramak işe başlanır. Bunun için; işler çok sayıda ilgiliye duyurulur.
  • İlgilenen adaylara çok sayıda başvuru formu gönderilir.
  • Geri gönderilen başvuru formları incelenir ve ilk etapta uygun olmadıkları düşünülen adaylar elenir.
  • Uygun olduğu düşünülen ve başvuruları kabul edilen adayların, bir sonraki aşama olan seçim sürecine hazırlanmaları sağlanır.
Tüm bu konuların ardından işletmemiz (anka ofis) bu sürecinde neresinde insan kaynaklarına yardımcı olabilir. Bir çok yazımızda da vurguladık bizler büro mobilyaları üreten bir işletmeyiz ve bu sürece katkımızda bu üretimle sağlanabilir. Toplantı ortamları stresli ve zor bir süreçtir bu sürecin daha sakin ve kaliteli geçirilmesi içinde gerekli olan önemli olgulardan biriside rahat materyallerle sakin bir çalışma ortamı sağlamaktır.
Bizler tüm çalışanların sağlık ve motivasyonunu düşünerek geliştirdiğimiz toplantı masalarımızla bu sürece dahil olarak kaliteli hizmeti çalışma yaşamına sunuyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder