19 Haziran 2013 Çarşamba

Rekabet Stratejis

Bir sektörde rekabet eden her firmanın, açıkça tanımlanmış olsun veya olmasın, bir rekabet stratejisi vardır.Bir sektörde savunabilir bir konum elde etmek, beş rekabet gücüyle başarılı bir şekilde başa çıkmak ve böylece firmanın büyük bir yatırım getirisi elde etmesi için saldırgan veya savunmacı eylemlerde bulunması.

Rekabet Startejisi Belirlenirken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta Vardır:

Şirketin Güçlü ve Zayıf Yanları: Rakipleriyle karşılaştırıldığında finansal kaynaklarını teknolojik durumunu ve işçi kaynağını incelemesi
Yöneticilerin Değerlendirmeleri: Seçilen stratejiyi yönetecek ve uygulayacak olan yöneticilerin dünyaya bakış açıları önemlidir.
Sektördeki Fırsatlar ve Tehditler: Devlet politikaları, sosyal olaylar, evrilmekte olan örf ve adetler, daha birçok etkenin firma üzerindeki etkileri...

Anka Ofis Mobilyaları çok geniş bir sektörde üretim yapmakta ve müşterilerine ulaşmaktadır. Rekabet oratamında tüm firmalar herşeyi üretebilir. Herkes makan takımları tasarlar, herkes toplantı masaları üretir ancak bunları nasıl kalitede hangi zamanda ve kime ürettiğini bilmek miktarını ayarlamak stratejik bir planlama  gerektirmektedir. Anka Ofis Mobilyaları bu planlamaları  sayesinde bir adım öndedir.

Anka Ofis Mobilyaları

212 640 24 32
212 640 24 94

ankaofis@ankaofis.net
www.ankaofis.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder