17 Eylül 2013 Salı

Ürün Geliştirme (Ür-Ge)

Ürünün Geliştirilmesi, pazara -mevcut ürüne kıyasla- müşteri ihtiyaçlarına daha uygun olan bir ürünün sunulmasını amaçlayan bir süreçtir. Bir ürünü tasarlayıp pazara sunma aşaması uzun ve sürekli analiz gerektiren hassas bir aşamadır. İlk adımlarda elde olması gerek veri müşteri ihtiyacıdır. Müşteri nasıl bir ürüne ihtiyaç duyuyor, hangi fonksiyonları istiyor, renk tercihi neler, fiyat aralığı ne tüm bunların mevcut olduğu bir araştırmayla nasıl bir ürünün ortaya konması gerektiği şekillenmeye başlar, sonrasında taslak oluşumu başlar model, renk, üretim tekniği, malzeme seçimi vs... ürün tasarlanır ve pazara sunulur..

Ancak piyasaya tam da müşterinin ihtiyacına uygun ürün sunmak, işin bittiğini göstermez aksine her şey yeni başlar. Ürünü piyasaya sunduktan sonra yaşam çizgisini kontrol etmek gerekir. Müşteri üründen sıkılabilir, gelişme isteyebilir, seri ürün isteyebilir tüm bu isteklere uygun ürünü geliştirmek (Ür-Ge) şarttır. Müşteri ne isterse onu bulur. Bu nedenle isteklerini sizle karşılayabilmesi için uygun ürünler tasarlamak şarttır.

Anka Ofis Mobilyaları yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla müşterilerinin ne istediğini, sektörün neye ihtiyaç duyduğunu açıkça ortaya koymuş bu araştırmalarının sonucuna göre mobilya üretmeyi hedef edinmiştir.

Anka Ofis Mobilyaları//Atm Büro Mobilyaları

Toplantı masalarımızdaki gelişmeleri incelemek için www.ankaofis.net'i ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder