16 Aralık 2013 Pazartesi

Kaliteli Ofisler İçin 3 Adım


Ofisleriniz için pratik çözümler atıyorsanız iş ne istediğinizi bilmekle başlar. Çalışanların için süreç yeterince yorucu ve streslidir. Bu durumları kontrol altında tutmak elbetteki iş verenin görevidir, çalışanlar için her ayrıntı düşünülmeli, onların rahatı ve bilgisi her zaman desteklenmeli ve gerekli tüm bileşenler onlar için toplarlanmalıdır ki dorğu işlere imza atılabilsin. Bu gün sizlere bir ofiste personeller için oluşturulabilecek rahatlık için tüyolar vereceğim.

1) Kullanılacak ofisin seçimi; karanlık odalardan kaçın. Çalışılan yerde ışığın çok fazla ve çok az olması kesinlikle çalışma temposunu düşürecektir. Fazla ışık dikkat dağıtır. Az ışık motivasyonu düşürür. Bu nedenle ofis aydınlatmasında dikkatli davranmak gerekir.

2) Teknolojik malzemeler; işlerin yürütülmesi için belli mteryallere ihtiyaçlar vardır, her işin bir aracı vardır ve bu araçların doğru olarak bir araya getirilmesi gerekir. Bir mimar için çok iyi bir bilgisayar, bir muhasebeci için iyi programlar gibi.3) Ofis dizaynı; işte bizleri ilgilendiren kısım ofis mobilyaları; personellerin hem sağlıklı hem kaliteli iş zamanı geçirmesi içim masasından, koltuğuna her ayrıntı ciddi düşünülmeli ve dekora edilmelidir. Görsel olarak kalite hiç bir anlam ifade etmez büro mobilyalarının fonksiyonları özellikle yoğun iş akışının olduğu kısımlarda önemlidir. Mobilya başında rahat hareket imkanı; mobilyanın rengi gibi konular önemlidir. Mesela bir toplantı esnasında uç uç rente toplantı masaları konsantrasyonu dağıtır ve verim düşer.

Bu 3 maddenin en doğru şekilde tamamlanması, etkin ofislere ve kadrolara sahip olmanız için yeterli olacaktır. En doğru kararlar için mutlaka alanında uzman firmalarla çalışmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder