6 Şubat 2014 Perşembe

Mutlu Personel, Başarılı İşler GetirirHer yönetici iş yerinde motivasyonu yüksek çalışan görmek ister. Çünkü bu işlerinde yolunda gittiğinin göstergelerinden birisidir. Mutlu personel işine çok daha fazla sarılır ve kendisini memnun eden yöneticisini memnun etmekten asla kaçınmaz. Bu nedenle yöneticilere çok iş düşmektedir...Biz kendi sektörümüz için değerlendirecek olursak... Kişilerin motivasyon sağlayıcılarından en önemlisi rahatlıktır. Bu rahatlığı ofislerde elbette ofis mobilyaları ile sağlayabiliriz. Ancak personel kısmında iş biraz daha farklı ve ben bu farklılığın toplantı masalarında da olduğunu düşünüyorum.  Personel masalarına dönecek olursak. Sadece renk ve modelle doldurulmuş ürünleri personellere tahsis etmek dışında  işleri kolaylaştıracak eklentilerin mobilyada sağlanması gerekiyor. Bunlar nedir?Personellerin ihtiyacı olan en önemli alan masadır. Bu nedenle rahat hareket edecekleri mobilyaları tahsis etmekte fayda var.
Konsantrasyonu dağıtacak detayları personel tasarımlarından uzak tutmak gerekir. Parlak malzemeler, çok canlı renkler, abarlıtılı süslemeler personelin dikkatini dağıtır.
Hareket alanını asla kısıtlamayın. Personelin rahatlıkla hareket edebilecği bir alan bırakarak mobilyalarınızı konumlandırın. Ve hatta büro mobilyalarınızı mekan ölçülerinize uygun üretime alabilecek firmalarla çalışmanızı öneririm.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder