28 Mart 2014 Cuma

Çalışanlarınız İçin Doğru Ofis MobilyalarıPersonelleriniz için hazırladığınız çalışma alanlarının en işlevsel ve konforlu fonksiyonlarla desteklenmesi demek; iş başarınızın her gün biraz daha artış göstermesi demektir. Personeller her zaman -olması gerektiği gibi- taktir ve değer görmek ister ve bunun karşılığını daha çok ve verimli çalışarak işverenlerine gösterirler...
Mobilya sektörü içerisinde personelleriniz için nasıl tasarımlar seçmeniz gerektiğini, renklerden işlevsel fonksiyona kadar ofis mobilyalarından ofis koltuklarına kadar donanımlı bir ofisin nasıl kurulacağını beraber inceleyelim.. Personellerin çalışma alanlarına genel olarak değinecek olursak; bir firmanın en yoğun alanı burasıdır. Her iş bu alandaki kişilerin elinden geçer ve sonuçlanır; oldukça stresli ve yoğun çalışma akışı vardır. Bu nedenle bu kısımda görevli kişiler oldukça gergin; motivasyonu ve dikkati dağılmaya müsait kişilerdir psikolojik açıdan durum bu; fiziksel duruma bakacak olursak.


Personellerin çalıştığı alanlar kalabalık; ziyaretçi ve müşterilerin en sık uğradığı yani firmadaki en yoğun trafiğe sahip alanlardır. Birebir görüşmeler, telefon görüşmeleri, satış ve pazarlama tüm etkinliklerin başladığı bu noktada çoğu personel de bir arada çalışır. Tüm bu yoğunluğu azaltıp personelin motivasyonunu yüksek tutmak için elbette yapacak çok şey var...
Kullanacağınız büro mobilyarında da mutlaka ergonomik fonksiyonların yer alması gerekir; kendisini rahat ve konforlu hisseden personel hem sağlıklı çalıştığı için az yorulacaktır hemde önemsendiğini bildiği için verimli çalışacaktır. Renklerin uyumuna ve enerjisine bu alanlarda dikkat edin; makam ve yönetici odalarında koyu renkleri kullanmanızda bir sakınca yoktur buralar biraz daha özel ve trafiği yoğunluğu bir tık daha azdır ancak personelleriniz için oldukça sorf ve ferah alanlar yaratmalısınız; iş yoğunluğundan bunalan çalışan kafasını kaldırdığında ferah bir alan görmek ister ve dikatini daha çabuk toplarlar (bu özelliğe toplantı odalarınızda kullanacağınız toplantı masalarında da dikkat etmeniz gerekir).

Ayrıca ofis mobilyaları üreticileri son tasarımlarında geliştirdiği ve kalabalık personel kadroları olan yada ekip çalışmasına ihtiyaç duyan firmalara çok etkin çözüm sunan çalışma istasyonlarıyla aktif alanlar yaratmakta. Bu ürünlerde bir masa tablasında; bölücü paneller sayesinde birden fazla özel çalışma alanı yaratılıp bir çok personelin bir arada rahatça çalışmalarına olanak sağlanıyor. Sizlerde kalabalık bir personel kadrosuna sahipseniz bu tasarımları değerlendimelisiniz !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder