14 Nisan 2014 Pazartesi

Müşteri Memnuniyeti ve Ofis Mobilyaları
Ofisler örgütlü çalışma alanlarıdır ve bu örgütün planlı çalışmaları için gerekli tüm koşulların sağlanması da son derece önemlidir. Ofislerde geçirilen her dakika verimli ve aktif geçirilmek zorundadır. Başarı sağlamak adına bu çok önemli iki unsuru yerine getirmek içinse yapılacak pek çok çalışma vardır.

ofis mobilyaları


Bunun içerisinde dekorasyonu inceleyecek olursak.. Dekorasyon sadece şık ve kaliteli görünmek için değil; hareket alanında aktif rol oynayabilmek ve işlevsel fonksiyonlarla iş görebilme performansını arttırmak son derece önemlidir. Kullanılacak mobilyaların personelin sağlığına göre seçilmiş olması hem ona önemli olduğunu hissetirecek hem de olası meslek hastalıklarından  koruyacaktır. Bunun için ise ergonomik ofis mobilyaları ve ofis koltuklarını seçmek gerekir. İnsan anatomisine uyumlu bu ürünlerle uzun süre masa başında çalışmak personeliniz için çok daha kolay ve keyifli bir hale gelecektir.
Tasarımın gücü de unutulmamalı. Kurumsallaşma çalışmaları ile birlikte görünüm çok büyük önem kazandır. Firma logosundan dekorasyonuna kadar her ayrıntı müşteri için ve elbette personel için önemli. Bu çalışmayı gerçekleştiriken kurum renklerini mobilyalarınızda taşımaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında mevkkilere uygun ürünlerin seçilmesi de kurumsallaşma için önemli. Personelleriniz için personel masaları formunu; toplantılarınız için etkin toplantı masalarını seçmek hem çalışma alanlarının belirlenmesinde hem de kurumsal görünüme büyük katkı sağlayacaktır.

Personelin ve müşterinin mutluluğu kurum başarısına doğrudan yansıyan, doğrudan referans olan en önemli kriterdir. Mutlu personel verimli ve etkin çalışarak her dakikasını firmaya katlı sağlayarak geçirir; mutlu müşteri ise geri dönüşüm sağlar ve etkin reklam çalışması gerçekleştirir. Firmalar bu iki kriteri asla göz ardı etmemelidir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder