27 Mayıs 2014 Salı

Renkler Çalışma Alanlarını Nasıl EtkilerOfislerinizde renkleri kullanın.. Renkler gün boyu enerjimizi doğrudan etkiler. Motivasyon ve konsantrasyon değerlerini etkilemesinin yanı sıra tüm dinamizm kaynağı da renklerdir denilebilir. Bu nedenle renkleri hayatınızın her alanına yerleştirmenizi öneririz. Elbette ofislerinize de!

Eskiden beri ofislerin dekorasyonunda belli bir çizgi üzerinden gidilir; ahşap ağırlığının ve koyu tonların uyumu ofislere yansıtılırdı. Ancak bu durum artık eskisinden çok farklı.. Sürekli bahsettiğimiz kurumsallaşma getirilerinden birisi olarak karşımıza çıkan marka görünürlüğü sayesinde ofisler çok daha özel detaylara ve renklere sahip. Marka görünürlüğünden biraz bahsedecek olursak.

Aslında özetle firmanızın müşterinizin önüne çıkan her ayrıntısı denilebilir. Görsel her ayrıntınız logonuz, renkleriniz, bayilik yada ofislerinizve ofis mobilyalarınız, antetli kağıdınıza kadar her ayrıntı marka imajınızı oluşturur. Bu nedenle her ayrıntınıza dikkat edin. Peki renkleri ofislerinizde nasıl kullanmalısınız ?

Öncelikle firmanıza ait firmanızı yansıtan renkleri baz alarak tasarım ve dekorasyon çalışmanıza başlamalısınız. Örnekle gidecek olursak Google Türkiye.. Belkide şuan Türkiye'nin en ayrıntılı, rahat ve özel çalışma ofislerinden bir tanesi.. Google açılış sayfasını klasiktir, renkleri de canlı bir sayfa karşılar bizi Google çalışma ofisi de tam olarak öyle; 

Google Türkiye'de sıkça rastlanılan en önemli özellik logosu. Doğru alanlarda doğru yerlerde Google logosunu görebiliyoruz. 


Bunun yanında Google çalışanlarını çok önemsiyor bunu yukardaki görselden görebilrisiniz. Personelleri için özel sosyal alanlar sağlayan Google salıncaktan, bisiklete ve masa tenisine kadar bir çok alan mevcut. Kullanılan ofis mobilyalarını burdan tahmin edebilirsiniz sanıyorum... Tam anlamıyla ergonomik, renkli ve canlı bir ofis dizaynıyla yoğun iş ortamını Google müthiş dengelemiş. O çok sıkıcı toplantı ve toplantı masaları bile bu binada farklı bir anlam kazanmış denilebilir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder